ART / Oil paintings / Oil painting 13351092
nr 1335 1092
Brita Naess
(1901-1965), Sverige
Brita Naess (1901-1965), Sweden. "Venedig från vattnet". Signed, dated 1938. Olja på pappannå, 26x34 cm,
OIL PAINTING, "Venedig från vattnet". Signerad, daterad 1938. Olja på pappannå, 26x34 cm
Brita Næss, Swedish painter born 1901, dead 1965.
600
SEK 400
Monday June 29 2020
at 19:50:34
300 kr
350 kr
- Thema-auction
Jun 29
Kvinnliga konstnärer
Read more about Kvinnliga konstnärer